Separator magnetyczny

Easy-Clean Magnetic Separator™ do przesiewaczy sprawdzających

Separator magnetyczny wykonany całkowicie ze stali kwasoodpornej to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie przeznaczone do kontroli obecności zanieczyszczeń metalami ferromagnetycznymi podczas przesiewania sprawdzającego substancji proszkowych. W odróżnieniu od konwencjonalnych separatorów magnetycznych, w których pręty magnetyczne są zamocowane na obu końcach, separator Easy-Clean posiada unikalną konstrukcję, gdzie obydwa końce prętów są wolne. Dzięki temu zanieczyszczenia ferromagnetyczne, wychwycone podczas procesu przesiewania, można skutecznie i łatwo usunąć.

Easy-Clean Magnetic Separator™ daje wiele korzyści:

  • Dzięki unikalnej konstrukcji separator usuwa zanieczyszczenia ferromagnetyczne szybko i skutecznie
  • Zapewnia optymalny rozkład natężenia pola magnetycznego w całym obszarze roboczym separatora
  • Posiada higieniczną konstrukcję bez stref martwych, powierzchnie są gładkie i wolne od zarysowań
  • Wytworzony jest zgodnie ze standardami obowiązującymi w firmie Russell Finex, co zapewnia wysoką jego jakość i trwałość

Magnetic Separator

Easy-Clean Magnetic Separator™ ma powierzchnie gładkie, wolne od zarysowań, wykończone na mat (szczotkowane) lub lustro (polerowane). Separator wykonany jest z najwyższej klasy stali kwasoodpornej 316. Produkt został poddany długotrwałym i wszechstronnym testom w zakładzie Russell Finex posiadającym certyfikat ISO:9001, co gwarantuje wysoką trwałość i niezawodność produktu. Separator jest dostępny w wykonaniu standardowym (model ferromagnetyczny) zapewniającym nominalną siłę indukcji magnetycznej na powierzchni równą 2000 gausów, lub w wykonaniu specjalnym z zastosowaniem pierwiastków ziem rzadkich, zapewniającym siłę indukcji magnetycznej na poziomie 7000 gausów.

Easy-Clean Magnetic Separator™ możne być stosowany w sitach serii Compact (w tym również w sitach Russell Compact Airlock Sieve™ o wysokiej hermetyczności) oraz w sitach Finex 22™.

Więcej informacji na temat separatorów magnetycznych Easy-Clean Magnetic Separator™ możesz znaleźć w dziale „Części zamienne” lub uzyskać kontaktując się z nami.

Zalecane produkty