• Global sieving & filtration specialists

SYSTEM DOBORU URZĄDZEŃ

Znajdź odpowiedni sprzęt dla Ciebie SYSTEM DOBORU URZĄDZEŃ
Nastawić

Przesiewanie proszku pistacja

Innowacyjny system oczyszczania sit Vibrasonic® Deblinding System firmy Russell Finex rozwiązuje problem blokady sit podczas przesiewania proszków o dużej zawartości tłuszczu

Wobec nieustannie rosnących wymagań regulacyjnych i certyfikacyjnych w zakresie jakości żywności, producenci poszukują nowych sposobów na zwiększenie wydajności procedur przesiewania.  Załączony film wideo przedstawia proces przesiewania sproszkowanych pistacji i nasion rzepaku przy użyciu przesiewacza Russell Finex 22™. Proces ten jest prowadzony w celu powtarzalnego uzyskiwania proszku o najdrobniejszym rozmiarze ziaren. Producent proszku opracował kriogeniczną metodę przetwarzania obejmującą zamrażanie proszków w ciekłym azocie przed poddaniem ich procesowi przesiewania w celu zmniejszenia stopnia uwalniania substancji oleistych, co mogłoby prowadzić do zatykania siatki sita. Pomimo to, siatki sit nadal mogą ulegać zapychaniu, co prowadzi do obniżenia szybkości przepływu proszku, zwiększenia strat pełnowartościowego produktu oraz wydłużenia przestojów produkcyjnych spowodowanych koniecznością oczyszczenia sita.

 

Wyposażenie przesiewacza Finex 22™ w ultradźwiękowy system oczyszczania sit Vibrasonic® Deblinding System firmy Russell Finex eliminuje blokowanie siatek sita, umożliwiając nieprzerwane i wydajne przesiewanie proszków. Wsady zmrożonego ciekłym azotem proszku pistacjowego nanosi się na przesiewacz Finex 22™, którego drgania o wysokiej częstotliwości, dostępnej na potrzeby takich właśnie skomplikowanych zastosowań, przesiewają proszek przez sito o wielkości porów 500 µm. Na sicie generowana jest również fala o częstotliwości ultradźwiękowej, zrywającej napięcie powierzchniowe, a przez to eliminującej zapychanie sita i oczyszczającej jego powierzchnię. Zbierany spod sita przesiew jest wysokiej jakości produktem o jednolitej wielkości ziaren.

Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się , jak te indywidualne rozwiązania mogą korzystać proces produkcyjny .

Recommended products