Zadzwoń do nas +32 (0) 15 27 59 19

Przemysł spożywczy

Sita do produktów spożywczych i filtry wysokiej jakości

Od wielu lat ściśle współpracujemy z przemysłem spożywczym: dostarczamy urządzenia, opracowujemy nowe konstrukcje i technologie, pełnimy rolę doradcy. Przez wiele lat mieliśmy do czynienia praktycznie z każdym produktem spożywczym, jaki można sobie wyobrazić – od soku jabłkowego po orzechy, od kokosów do przypraw, od mąki do sosów, od ryżu po otręby i setkami innych, a każdy z nich stawia własne wymagania technologiczne.

Food Process Flow

Od wielu lat dostarczamy przesiewacze, separatory i filtry do najrozmaitszych zastosowań w przemyśle spożywczym i możemy się pochwalić wyjątkową listą referencyjną naszych kluczowych klientów z przemysłu spożywczego i produkcji napojów na całym świecie.

Najważniejsze zastosowania

Mleko w proszku

Mamy duże doświadczenie w przesiewaniu mleka w proszku i wiemy, jaki może być koszt przestoju powstałego w wyniku zatkania dysz w suszarniach komorowych oraz wielostopniowych suszarniach rozpyłowych (jedno- i dwustopniowych).
Zalecane urządzenia: sita Russell Compact Sieve®

Rozdzielanie skrzepu i serwatki

Dokładnie wiemy, jak produkowany jest ser, i znamy problemy związane z rozdzielaniem skrzepu i serwatki. Wiemy o fagach, przez które nie działa zakwas mleczarski, znamy skutki utleniania skrzepu i problemy z pienieniem serwatki utrudniające odfiltrowanie cząstek skrzepu – potrafimy zaoferować odpowiednie rozwiązania.
Zalecane urządzenia: ekonomizery Fines Saver, separatory Finex Separator™

Piekarnictwo

Oferujemy urządzenia specjalnie zaprojektowane do pracy w warunkach higienicznych i jednocześnie spełniające wymagania BHP. Rozumiemy, że tam, gdzie stosowane są duże ilości mąki, cukru i soli zawsze istnieje ryzyko wybuchu pyłów. Dlatego nasze maszyny posiadają atest ATEX i można je bezpiecznie eksploatować w potencjalnie wybuchowych atmosferach gazowych i pyłowych.
Zalecane urządzenia: sita Russell Compact Sieve®, sita Russell Compact 3in1 Sieve™

Oleje do smażenia

Wiele rodzajów przekąsek w procesie produkcji podlega smażeniu. Filtrowanie oleju smażalniczego bądź frytury może znacznie obniżyć koszty – skraca przestoje niezbędne do wyczyszczenia wymienników ciepła, wydłuża czas użytkowania oleju.
Zalecane urządzenia: wysokotemperaturowe filtry Self-Cleaning Russell Eco Filter®, separatory Finex Separator™

Czekolada

Jakość czekolady należy sprawdzać w każdym fazie produkcji, aby uzyskać pewność, że jest wolna od zanieczyszczeń. Transport z przygotowalni czekolady do maszyn nalewających, formujących lub natryskujących lub do cystern dostarczających czekoladę do odbiorców to typowe przykłady miejsc, w których produkt wymaga przefiltrowania. Zanieczyszczenia, takie jak nadzienia i fragmenty opakowań, należy również usunąć z czekolady, którą odzyskujemy. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej informacji na temat filtrowania czekolady
Zalecane urządzenia: filtry Self-Cleaning Russell Eco Filter®, separatory Finex Separator™, sita Russell Compact Sieve®

Miodu

Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie posługiwania się produktami o dużej lepkości, takimi jak miód. Podczas obróbki miodu należy usunąć z produktu ciała obce, takie jak wosk i skrzydła pszczół. Nasze filtry samoczyszczące wykorzystują element filtrujący wielokrotnego użytku, który umożliwia osiągnięcie dużej przepustowości, dokładną filtrację do 15 µm i minimalny czas wyłączenia. Kliknij tutaj, aby przeczytać dalsze informacje.

Aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie, skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami