Zadzwoń do nas +32 (0) 15 27 59 19

Filtrowanie miodu

Higieniczne filtry samoczyszczące do obróbki płynnego miodu

Poza pracą wykonywaną przez same pszczoły, zbiór i pozyskanie płynnego miodu są względnie proste. Mniejsi i więksi producenci na całym świecie wykonują te czynności stosując bardzo podobne techniki. Obejmują one zwykle proces odwirowania, po którym następuje proces filtracji, mający na celu usunięcie wszelkich ziaren pyłku, odnóży i skrzydeł pszczół oraz stałych cząstek wosku pochodzących z resztek plastra. Filtr samoczyszczący, Self Cleaning Russell Eco Filter®, stanowi idealne rozwiązanie na potrzeby filtrowania płynnego miodu i usuwania z niego zanieczyszczeń. Dzięki samoczyszczącej konstrukcji i elementowi filtrującemu wielokrotnego użytku, urządzenie to jest popularną alternatywą dla konwencjonalnych filtrów z wkładem oraz dla filtrów workowych. Jest to wynikiem jego niskich kosztów działania i minimalnego wymaganego stopnia konserwacji.

filtrowanie-miodu

Filtr Russell Hygiene Filter – filtr samoczyszczący Self-Cleaning Russell Eco Filter® zgodny z normami sanitarnymi

Filtry z serii Russell Hygiene Filter™ to filtry samoczyszczące zgodne z normami sanitarnymi, zaprojektowane według przepisów EU1935/2004 i normy BS EN ISO 14159:2008. Urządzenia te idealnie nadają się do stosowania w przypadkach gdy koniecznie należy przestrzegać norm sanitarnych. Konstrukcja filtrów ma na celu zapewnienie znakomitego oczyszczania z eliminacją urządzeń wychwytujących owady. Dzięki temu użytkownik może być spokojny, że jego produkt końcowy nie zawiera zanieczyszczeń.

Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji na temat naszych filtrów samoczyszczących oraz możliwości usprawnienia Państwa działalności.

Skontaktuj się z nami