Zadzwoń do nas +32 (0) 15 27 59 19

Przemysł metalurgiczny

Współpraca z przemysłem metalurgicznym

Metal

Od ponad 50 lat firma Russell Finex dostarcza praktyczne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne dla wymagającego przemysłu metalurgicznego. Od sit po ultradźwiękowe systemy oczyszczania – dysponujemy odpowiednimi urządzeniami i wiedzą techniczną niezbędną do podnoszenia jakości wyrobów.

Każdy rodzaj produkcji proszków metali wymaga uzyskania dokładnego, ściśle określonego rozkładu wielkości cząstek. Nie stanowi to problemu dla naszych separatorów, zaliczanych do najlepszych na rynku.

Doradzaliśmy setkom firm metalurgicznych z całego świata i możemy pochwalić się imponującą listą referencyjną głównych odbiorców.

Najważniejsze zastosowania

Oczyszczanie sit

Największym problemem przy przesiewaniu proszków metali jest zatykanie się oczek sit. Zjawisko to obniża wydajność przesiewania, skraca żywotność siatki sita i powoduje dużą zmienność wielkości cząstek przesianego materiału.
Zalecane urządzenia: System oczyszczania Vibrasonic® Deblinding System

Redukcja

Często operację przesiewania proszków metali wykonuje się po operacjach redukcji i mielenia. Przesiewanie usuwa nadwymiarowe, niedostatecznie zmielone cząstki lub aglomeraty cząstek i pozwala uzyskać dokładnie określony rozkład wielkości ziarna. W metalurgii proszków przesiewanie i klasyfikacja należą do najważniejszych operacji technologicznych, gdyż rezultaty spiekania i prasowania są ściśle zależne od rozkładu wielkości ziarna.
Zalecane urządzenia: sita Russell Compact Sieve®, Finex 22™, separatory Finex Separator™

Rozpylanie i suszenie rozpyłowe

Przed operacją rozpylania szlam metalowy należy poddać przesiewaniu klasyfikującemu w celu usunięcia nadziarna mogącego zablokować dysze rozpylające. Po rozpyleniu proszek przesiewa się ponownie celem usunięcia pozostałego nadziarna lub rozdzielenia na frakcje, z których w następnym etapie produkcji wytwarza się stopy specjalne.
Zalecane urządzenia: sita Russell Compact Sieve®, Finex 22™, separatory Finex Separator™

Nawęglanie

Proszki metali twardych po nawęglaniu, mieszaniu i mieleniu trzeba również przesiewać, aby uzyskać prawidłową wielkość cząstek. Bez tego ani wypraski, ani gotowe spieki nie będą mieć odpowiedniej wytrzymałości.
Zalecane urządzenia: sita Russell Compact Sieve®, Finex 22™, separatory Finex Separator™

Aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie, skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami