Zadzwoń do nas +32 (0) 15 27 59 19

Filtry Samoczyszczące

Filtry liniowe do usuwania zanieczyszczeń i nadziarna z twoich produktów

Filtry liniowe Russell Finex do zastosowań przemysłowych i sanitarnych to skuteczne rozwiązanie problemów z filtracją. Filtry samoczyszczące Self-Cleaning Russell Eco Filters® mogą w sposób istotny podnieść jakość twoich produktów, usuwając nadwymiarowe cząstki zanieczyszczeń o wielkości do 10 mikrometrów oraz większe. Nasze filtry nie wymagają stosowania worków ani wkładów filtracyjnych, znacząco ograniczają straty produktu występujące w tradycyjnym procesie filtracji. Nasze filtry to rozwiązanie ekonomiczne a jednocześnie przyjazne dla środowiska – stąd ich nazwa samoczyszczące filtry „Eco Filters”.

W konstrukcji filtrów Self-Cleaning Russell Eco Filter® zastosowaliśmy unikalny system SpiroKlene, który w sposób ciągły oczyszcza powierzchnię elementu filtracyjnego i zapewnia optymalną skuteczność filtracji. System SpiroKlene pozwala uzyskać wysoki i stabilny przepływ produktu, co ma szczególne znaczenie w liniach rozlewających i produkcyjnych działających w trybie pracy ciągłej.

Filtr samoczyszczący Self-cleaning Russell Eco Filter® został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jego obsługę i konserwację. Filtry są proste w demontażu i czyszczeniu, nie wymagają użycia narzędzi. Dzięki tym cechom możliwe jest szybkie i efektywne przezbrojenie linii produkcyjnej i zwiększenie jej produktywności. Filtry nie wymagają dodatkowej przestrzeni instalacyjnej.

Jak działa samoczyszczący filtr Self-Cleaning Russell Eco Filter®– Obejrzyj film.

Opcje:

Filtry Samoczyszczące Sanitarne

Filtry sanitarne

Filtry Samoczyszczące Self-Cleaning Russell Eco Filter® 803 spełnia najwyższe wymogi sanitarne oraz wymagania przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Filtr samoczyszczący

Filtry do pracy w wysokich temperaturach

Nasze filtry wysokotemperaturowe są wyposażone w płaszcz grzewczy i mogą filtrować ciecze o temperaturze do 250 oC. Nadają się do olejów spożywczych, żywic i innych cieczy o wysokich temperaturach.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Filtry Samoczyszczące do szybkiego w montażu

Filtry do szybkiego w montażu

Filtry liniowe Self-cleaning Russell Eco Filter® 603 można łatwo zamontować w istniejących instalacjach, eliminując konieczność zmiany tras rurociągów.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Filtry Samoczyszczące Eco Filter 900

Filtracja z wysokim wydatkiem przepływu

Filtry Self-Cleaning Russell Eco Filter® serii 900 zapewniają dokładną filtrację produktu (nawet do 25 µm) przy wydatkach przepływu do 200000 l/h (50000 g/h), gwarantując jednocześnie stałą i wysoką jakość produktu.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

FMS Cut Out

Filter Management System™ (System Zarządzania Filtrami)

Filter Management System™ eliminuje udział operatora. System w sposób ciągły monitoruje proces filtracji bez angażowania operatora, a to przekłada się na obniżenie kosztów pracy i wzrost produktywności.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

End Cap Support

End Cap Supports (Wsporniki pokryw filtrów)

Wsporniki umożliwiają bezpieczny montaż i demontaż siatek filtrujących dla potrzeb czyszczenia i konserwacji.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

 

Typowe zastosowania

Materiał

Wielkość oczek

Wydajność

Model

µm

kg/hr

funtów/h

Płynna czekolada

400

10000

22000

EF803J

Farba emulsyjna

100

8000

77000

EF502

Wysokotemperaturowe żywice fenolowe

400

16500

36500

EF803DJ

Powłoki plastisolowe

150

6000

13200

EF603

Farby do druku offsetowego

50

3000

6600

EF803D

 

Aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie, skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami