Separatory Stałe Ciekłe

Separatory do usuwania cząstek stałych z cieczy I regeneracji produktów

Konieczność usunięcia cząstek stałych z zawiesin występuje w wielu różnych procesach. Firma Russell Finex posiada rozległe doświadczenie w tej dziedzinie. Dlatego oferujemy asortyment maszyn, które spełniają indywidualne wymagania klienta, niezależnie od tego, czy proces polega na oczyszczaniu wody, separacji twarogu od serwatki, czy też gospodarce ściekami.

Russell Liquid Solid Separator™ jest doskonałym urządzeniem do usuwania cząstek stałych z dużych objętości zawiesiny. Urządzenie jest powszechnie wykorzystywane do zmniejszenia strat produktu i kosztów utylizacji ścieków.

Liquid Solid Separator™

Separator Russell Liquid Solid Separator™ to zaawansowana wersja tradycyjnego separatora cząstek stałych. Unikalny separator wielozadaniowy o dużej wydajności jest doskonałym rozwiązaniem do ciągłego usuwania miękkich lub włóknistych substancji w wielu zastosowaniach. Dzięki działaniu siły odśrodkowej maszyna osiąga natężenie przepływu do 100 000 l/h na sitach o bardzo drobnych oczkach – nawet 20 mikronów.

Inne separatory ciecz-ciało stałe:

Inne separatory cząstek stałych

Liquid solid separation equipment for continuous removal of solids from liquids

Russell Liquid Solid Separator™

Russell Liquid Solid Separator™ jest doskonałym urządzeniem do usuwania cząstek stałych z dużych objętości zawiesiny. Urządzenie jest powszechnie wykorzystywane do zmniejszenia strat produktu i kosztów utylizacji ścieków.

Więcej informacji:

Kontakt
Przesiewanie kontrolne o dużej wydajności

Vibrating sieve for checking screening liquids and powders

Russell Compact Sieve®

Wysokowydajny przesiewacz proszków i zawiesin, który doskonale nadaje się do instalacji na liniach produkcyjnych bez utraty wydajności przesiewania. Dostępne średnice: od 400 mm do 1500 mm.

Więcej informacji:

Kontakt
Wielozadaniowy przesiewacz mobilny do produktów płynnych i sypkich

Versatile powerful vibrating screen machine

Finex 22™ Sieve

Separator wibracyjny o średnicy 600 mm do przesiewania kontrolnego oraz dokładnej klasyfikacji produktów proszkowych i granulatów. Na potrzeby przesiewania trudnych technologicznie proszków i produktów mokrych o dużej lepkości, oferujemy również modele o dużej prędkości.

Więcej informacji:

Kontakt

Typowe zastosowania separatorów ciecz-ciało stałe serii Liquid Solid Separator™:

MateriałWielkość oczek, µWydajność
 μmNumer sital/hgal. US/h
Skrzepy mleka i serwatka4040042,00011,100
Ścieki100150100,00026,000
Ścieki z prania wełny12012520,0005,300
Krochmal pszeniczny w roztworze10015015,0004,000

Jeśli nie znaleźliście Państwo separatora, który spełnia Państwa wymagania, prosimy o kontakt z nami i przedstawienie specyficznych wymagań dla urządzenia a wówczas odpowiemy, w jaki sposób możemy rozwiązać dany problem technologiczny.

liquid_solid_separator_finlay

"Dzięki zastosowaniu separatorów Russell Liquid Solid Separator znacznie obniżyliśmy koszty utylizacji ścieków i wydłużyliśmy czas sprawności linii produkcyjnych, dzięki temu utrzymaliśmy pozycję czołowego brytyjskiego producenta herbat specjalnych i bezkofeinowych."

Malcolm Eade, Plant Manager
Finlay’s