Zadzwoń do nas +32 (0) 15 27 59 19

Przesiewanie mleka w proszku w zakładzie Nestlé w Chile

Piątek, 10th Marzec, 2017

Russell Finex przyczynia się do zapewnienia przez Nestlé najwyższej jakości produktu w nowym zakładzie przetwórczym mleka w proszku o wydajności 26.000 ton rocznie w Chile.

Nieprzerwanie dążąc do rozwoju działalności, i chcąc wyjść naprzeciw popularyzacji mody na zdrowszy styl życia oraz wynikający z niej większy popyt na produkty zawierające mleko w proszku, koncern Nestlé zainwestował w nowy zakład produkcyjny w Osorno (Chile). Nowa fabryka jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów mleczarskich tego rodzaju i wytwarzane są w niej produkty mleczne o podwyższonej wartości odżywczej. Z uwagi na konieczność zastosowania najwyższej jakości urządzeń, firma Russell Finex, która od dawna jest dostawcą rozwiązań dla Nestlé, opracowała specjalne systemy przesiewania dla nowego zakładu.

Do przesiewania proszków były dotychczas stosowane przesiewacze obrotowe. Ta metoda przesiewania stwarza jednak liczne problemy, takie jak niepełne odsianie nadziarna i pękanie siatek.  W związku z tym jako alternatywę zaczęto stosować przesiewacze wibracyjne okrągłe z grawitacyjnym podawaniem produktu.

Przesiewacz wibracyjny Nestle

Po konsultacji z przedstawicielem handlowym Russell Finex, wybór Nestlé padł na przesiewacz wibracyjny Russell Compact Sieve® jako najlepiej spełniający wymagania firmy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych przesiewaczy wibracyjnych, wysokowydajne urządzenie Russell Compact Sieve® może przesiewać mleko w proszku na siatce o mniejszych oczkach bez obniżenia prędkości przepływu, dzięki czemu sito przestaje być wąskim gardłem w procesie produkcyjnym. Przesiewacz wibracyjny Russell Compact Sieve® wykonany jest ze stali nierdzewnej najwyższej jakości i stanowi całkowicie zamkniętą konstrukcję zapewniającą pełną hermetyczność. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu pomiędzy podawaniem kolejnych partii – operator może rozmontować i wyczyścić maszynę bez użycia narzędzi.

Przeczytaj cały artykuł: Przesiewania mleka w proszku w Nestle Chile

Aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie, skontaktuj się z nami.

<< Back

Skontaktuj się z namiBlog Search

Blog Category