Przetwarzanie przemysłowe i oddzielanie pektyn

Włoskie przedsiębiorstwo międzynarodowe zwiększa wydajność produkcji o 0,5 mln EUR dzięki zastosowaniu urządzenia Russell Liquid Solid Separator™

Włoska międzynarodowa firma, Silvateam S.p.A., jest producentem naturalnych ekstraktów roślinnych. Silvateam stosuje unikalny proces produkcyjny. Pektyna jest ekstrahowana ze świeżej skórki cytrusów za pomocą hydrolizy. Powstała masa jest filtrowana w celu oddzielenia protopektyny – ciekłego ciała stałego – od pozostałości skórki. Syrop przechodzi następnie przez wtórny proces filtracji, który oczyszcza pektynę przed jej wysuszeniem i zmiksowaniem.

Przetwarzanie pektyny za pomocą wirówek odśrodkowychFiltracja ma kluczowe znaczenie dla procesu produkcji Silvateam. Oddzielenie cieczy od ciał stałych może sprawiać problemy, a firma Silvateam uznała, że zainstalowane sito statyczne, zastosowane w drugim procesie filtracji, marnuje pewne ilości pektyny. Poprawa filtracji umożliwiłaby Silvateam zwiększenie wydajności produkcji. Pracownicy Silvateam przeprowadzili przegląd technologii separacji cieczy-ciał stałych i uznali separator centryfugalny Russell Liquid Solid Separator, zaprojektowany do oddzielania cieczy od ciał stałych, za optymalne rozwiązanie.

Wielofunkcyjny separator centryfugalny, który jest w stanie filtrować miękkie i włókniste nadwymiarowe ciała stałe, został łatwo dopasowany do procesu produkcyjnego Silvateam i przetestowany z siatkami o różnych rozmiarach oczek na różnych etapach produkcji, w celu ustalenia optymalnych warunków pracy.

Optymalizacja procesu filtracji miała wymierny wpływ na produkcję. Działanie odśrodkowe separatora Russell Liquid Solid Separator pozwoliło producentowi pektyny na uzyskanie wysokiej wydajności separacji cieczy i ciał stałych o wielkości rzędu nawet 20 μm (0,02 mm), co znacznie zmniejszyło zmarnowane ilości dobrego produktu.

Zaufaj naszemu 85-letnim doświadczeniu w dostarczaniu urządzeń do separacji klientom z różnych branż i skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możesz poprawić swój proces produkcyjny.

Pobierz cały artykuł: Separator cieczy-ciał stałych do produkcji pektyny

Recommended products