Urządzenia do separacji dla zautomatyzowanej linii technologicznej

Haitoglou rozszerza swoją zautomatyzowaną linię produkcji nasion tahini i sezamu z użyciem przemysłowych urządzeń do przesiewania, sortowania i filtracji

Haitlogou Bros SA jest światowym liderem w produkcji wyrobów z nasion sezamu, w tym pasty tahini. W swoich nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Thessaloniki w Grecji, firma przetwarza do 150 ton nasion sezamu dziennie i dostarcza najwyższej jakości produkty dla globalnej sieci klientów. W ramach postępującej automatyzacji i optymalizacji linii produkcyjnej, firma zbudowała długotrwałe relacje ze specjalistą od urządzeń do separacji przemysłowej Russell Finex.
Zautomatyzowane-urządzenia-do-separacji-żywności.jpg

Ta najnowocześniejsza zautomatyzowana linia do produkcji produktów sezamowych w fabryce Haitoglou obejmuje szereg urządzeń do higienicznej i wysokowydajnej separacji dla przemysłu spożywczego. Haitoglou po raz pierwszy zainstalował urządzenia Russell Finex w 2002 r., dodając Finex Separator™, który podwoił wydajność poprzednich maszyn i zoptymalizował oddzielanie dobrych ziaren sezamu od miękkich skórek, połamanych nasion i pyłu. Pozwoliło to firmie osiągnąć pożądaną wydajność do 2 ton na godzinę.

Zainstalowano również dodatkowe przesiewacze wibracyjne aby zwiększyć automatyzację na kolejnym etapie linii i zoptymalizować inne obszary produkcji, zanim Haitoglou zbadał więcej rozwiązań separacyjnych. Dwa przesiewacze Russell Compact Sieve® zostały zamontowane na etapie mycia, aby odzyskać nasiona sezamu ze szczelin urządzenia myjącego po wypłukaniu. Po sukcesie tych urządzeń, przed etapem pakowania zainstalowano cztery kolejne urządzenia Russell Compact Sieve®. Te wysokowydajne przesiewacze wibracyjne gwarantują jakość i stały rozmiar nasion sezamu, eliminując zlepki produktu oraz blokady w pneumatycznych systemach transportu rurowego.

Aby zabezpieczyć jakość pasty tahini, zainstalowano samooczyszczający filtr Russell Eco Filter® gwarantujący wolny od zanieczyszczeń, gładki produkt końcowy. Ten zintegrowany w linii, zautomatyzowany filtr był łatwy do zainstalowania, i zapewnił całkowicie zamkniętą filtrację przy minimalnych przestojach. Ponadto, na samym końcu linii produkcyjnej tahini zadbano o końcową kontrolę jakości, dodając unikalny, szybki Russell Compact Sieve®. Ten specjalnie skonstruowany przesiewacz kontrolny został zaprojektowany z myślą o specyficznych właściwościach pasty tahini, aby absolutnie zagwarantować spójny rozmiar cząstek produktu przed jego zapakowaniem.

„Od czasu naszego pierwszego zakupu w 2002 r., ufamy firmie Russell Finex w kwestii dostarczania wysokiej jakości sprzętu, zdolnego sprostać wymaganiom naszych klientów.  Obecnie prowadzimy całkowicie zautomatyzowaną linię produkcyjną i jesteśmy bardzo zadowoleni z usług świadczonych przez Russell Finex. Od doradztwa technicznego po wsparcie posprzedażowe, otrzymujemy doskonałe porady od zespołu sprzedaży

Nikos Itskos – kierownik techniczny Haitoglou Bros SA

Pobierz cały artykuł: Zautomatyzowane rozwiązania dla przemysłu przetwórstwa żywności

Skontaktuj się z Russell Finex aby dowiedzieć się, w jaki sposób oferta rozwiązań separacyjnych Russell Finex’s do zastosowań w branży spożywczej spełnia Twoje wymagania.