Odśrodkowe oddzielanie cieczy od ciała stałego dla produktów spirytusowych do destylacji

Sprzęt Russell Finex pomaga gorzelniom zmniejszyć ślad węglowy

W świecie, w którym ludzie stają się coraz bardziej świadomi wpływu zanieczyszczeń na środowisko i zmniejszających się zasobów naturalnych, dążenie do ekologii stało się głównym celem większości przedsiębiorstw. W 2013 roku Russell Finex podjął świadomy wysiłek, aby zmniejszyć własny ślad węglowy, czego rezultatem była decyzja o zainstalowaniu nowego kotła na pellet drzewny w swojej fabryce w Wielkiej Brytanii.

Teraz, w 2015 roku, światowy lider w branży przesiewania i filtracji podejmuje ekologiczne wysiłki w branży gorzelniczej. Coraz więcej destylarni wykorzystuje sprzęt do separacji ciał stałych-ciekłych firmy Russell Finex jako alternatywne rozwiązanie do odwadniania młóta gorzelniczego podczas destylacji alkoholu, takiego jak gin, wódka i whisky. Ten innowacyjny sprzęt nie tylko pomaga destylatorom zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także zmniejszyć ich ślad węglowy.

Przetwarzanie zacieru gorzelniczego

Istnieją dwie główne metody produkcji alkoholu w przemyśle gorzelniczym. Jedna z nich, zwana destylacją frakcyjną, polega na dodaniu zawiesiny zacieru do aparatu destylacyjnego, podczas gdy druga metoda wykorzystuje płyn zacierowy podczas procesu destylacji. W obu metodach zacier należy poddać obróbce przed lub po etapie przetwarzania w destylatorze, aby usunąć jak najwięcej płynu.

Do tej pory ten proces ekstrakcji był czasochłonny, pracochłonny, kosztowny i przeprowadzany ręcznie przy użyciu mechanicznych pras rusztowych lub nowoczesnych parowaczy. Separator cząstek stałych Russell Liquid Solid Separator™ jest obecnie stosowany w przemyśle destylacyjnym do odwadniania zużytego destylatu w szybki i skuteczny sposób.

Oddzielanie ziarna od cieczy

Zazwyczaj podczas procesu produkcji spirytusu w większości amerykańskich destylarni ziarna pozostają zanurzone w płynie, który poddany jest obróbce w toku procesu fermentacji. Zainstalowanie tej wyjątkowej technologii separacji ciał stałych-ciekłych daje destylatorom możliwość optymalizacji produkcji poprzez dodanie większej ilości cieczy do fermentora, a tym samym uzyskanie większej objętości alkoholu przy każdej fermentacji. Dodatkowo zmniejsza się ilość odpadów płynnych, dzięki czemu odpady stałe są lżejsze, co redukuje koszty utylizacji. Usunięte z procesu ziarno można następnie wysłać do lokalnych rolników w celu wykorzystania jako pasza dla zwierząt lub kompost.

Jedną z największych korzyści, jakie przynosi ze sobą Russell Liquid Solid Separator™ jest skrócenie czasu produkcji. Zdolność maszyny do obsługi dużych przepływów do 100 US gal/min (400 l/min) zapewnia destylatorom uzyskanie lepszego czasu na obróbkę partii, co skutkuje wzrostem dziennej produkcji. Maszyna zapewnia wygodę przy niewielkim lub zerowym nakładzie pracy, a także posiada bardzo prostą konfigurację i obsługę. Dzięki Russell Liquid Solid Separator™ destylatory mogą wykonać to samo zadanie w ponad połowę krótszym czasie, co skutkuje wyższą wydajnością i bardziej energooszczędną pracą. Dzięki niewielkim rozmiarom i prostej konstrukcji urządzenia, zacier lub zużyty zacier jest przetwarzany przez separator w ciągu kilku minut, kiedy to urządzenie oddziela od 70% do 80% zacieru płynnego od cząstek stałych.

Odzysk, recykling i ponowne wykorzystanie młóta zbożowego

Ten centryfugalny przesiewacz umożliwia również ponowne wykorzystanie materiałów. Podczas procesu odwadniania niektóre ciała stałe można ponownie wprowadzić do cyklu destylacji. Ponowne użycie zboża redukuje zużycie zasobów naturalnych i oszczędza czas gorzelników.

 

“To kompletny przełom w branży. Jest to bardzo skuteczny separator do obróbki młóta, obowiązkowy dla każdej gorzelni, która chce zwiększyć rentowność ”.

 

Ponieważ stale rośnie liczba przedsiębiorstw, które z sukcesem stosują to rozwiązanie do separacji, destylarnie z całego świata zwracają się do firmy Russell Finex, aby pomóc im ulepszyć proces separacji.  Korzyści, takie jak redukcja śladu węglowego, zwiększona wydajność i produktywność oraz szybka instalacja, pozwalają gorzelniom na łatwe i optymalne włączenie maszyny do procesu produkcyjnego. Łącząc to z prostą obsługą i niskimi kosztami eksploatacji, system ten zapewnia destylatorom szybki zwrot z inwestycji, jednocześnie pomagając zapewnić przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny ekologicznie proces produkcji.

Im bardziej świat staje się świadomy znaczenia redukcji śladu węglowego, tym więcej rozwiązań takich jak to będzie odgrywać kluczową rolę w sukcesie biznesu. Innowacyjny sprzęt firmy Russell Finex do separacji ciał stałych-ciekłych może zmienić tradycyjny proces destylacji w przemyśle gorzelniczym.