Maszyny przesiewające dla przemysłu proszków metalowych

Wysokowydajne urządzenia separujące, sita wibracyjne i filtry samoczyszczące do przesiewania proszków metalowych w celu poprawy jakości produktu

MetallurgyOd ponad 50 lat firma Russell Finex dostarcza praktyczne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne dla wymagającego przemysłu metalurgicznego. Od sit po ultradźwiękowe systemy oczyszczania – dysponujemy odpowiednimi urządzeniami i wiedzą techniczną niezbędną do podnoszenia jakości wyrobów.

Każdy rodzaj produkcji proszków metali wymaga uzyskania dokładnego, ściśle określonego rozkładu wielkości cząstek. Nie stanowi to problemu dla naszych separatorów, zaliczanych do najlepszych na rynku.

Doradzaliśmy setkom firm metalurgicznych z całego świata i możemy pochwalić się imponującą listą referencyjną głównych odbiorców.

Najważniejsze zastosowania

Oczyszczanie sit
placeholder

Największym problemem przy przesiewaniu proszków metali jest zatykanie się oczek sit. Zjawisko to obniża wydajność przesiewania, skraca żywotność siatki sita i powoduje dużą zmienność wielkości cząstek przesianego materiału.

Zalecane urządzenia: Vibrasonic®

Redukcja
Reduction

Często operację przesiewania proszków metali wykonuje się po operacjach redukcji i mielenia. Przesiewanie usuwa nadwymiarowe, niedostatecznie zmielone cząstki lub aglomeraty cząstek i pozwala uzyskać dokładnie określony rozkład wielkości ziarna. W metalurgii proszków przesiewanie i klasyfikacja należą do najważniejszych operacji technologicznych, gdyż rezultaty spiekania i prasowania są ściśle zależne od rozkładu wielkości ziarna.

Zalecane urządzenia: Russell Compact Sieve®, Finex 22™ Sieve, Finex Separator™

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie.

"Zespół rozpylający wraz z maszynami Russell Finex zdecydowanie poprawił wydajność produkcji – ponad czterokrotnie! Przesiewacze umożliwiły usprawnienie wydajności eksploatacyjnej, eliminując przyczyny występowania wąskich gardeł i zwiększając produktywność."

Atomising Systems
Dr Paul Rose