Sprzęt do przesiewania żywności i filtracji napojów

Russell Finex posiada wieloletnie doświadczenie w procesach separacji w przemyśle spożywczym, oferując przemysłowe rozwiązania w zakresie przesiewania i filtracji

Od wielu lat ściśle współpracujemy z przemysłem spożywczym: dostarczamy urządzenia, opracowujemy nowe konstrukcje i technologie, pełnimy rolę doradcy. Przez wiele lat mieliśmy do czynienia praktycznie z każdym produktem spożywczym, jaki można sobie wyobrazić – od soku jabłkowego po orzechy, od kokosów do przypraw, od mąki do sosów, od ryżu po otręby i setkami innych, a każdy z nich stawia własne wymagania technologiczne.

Food-Process-Flow

Od wielu lat dostarczamy przesiewacze, separatory i filtry do najrozmaitszych zastosowań w przemyśle spożywczym i możemy się pochwalić wyjątkową listą referencyjną naszych kluczowych klientów z przemysłu spożywczego i produkcji napojów na całym świecie.

Najważniejsze zastosowania

Mleko w proszku
Milk Powder

Mamy duże doświadczenie w przesiewaniu mleka w proszku i wiemy, jaki może być koszt przestoju powstałego w wyniku zatkania dysz w suszarniach komorowych oraz wielostopniowych suszarniach rozpyłowych (jedno- i dwustopniowych).

Zalecane urządzenia: Russell Compact Sieve®

Rozdzielanie skrzepu i serwatki
Dairies

Dokładnie wiemy, jak produkowany jest ser, i znamy problemy związane z rozdzielaniem skrzepu i serwatki. Wiemy o fagach, przez które nie działa zakwas mleczarski, znamy skutki utleniania skrzepu i problemy z pienieniem serwatki utrudniające odfiltrowanie cząstek skrzepu – potrafimy zaoferować odpowiednie rozwiązania.

Zalecane urządzenia: Liquid Solid Separator™, Finex Separator™

Piekarnictwo
Bakery

Oferujemy urządzenia specjalnie zaprojektowane do pracy w warunkach higienicznych i jednocześnie spełniające wymagania BHP. Rozumiemy, że tam, gdzie stosowane są duże ilości mąki, cukru i soli zawsze istnieje ryzyko wybuchu pyłów. Dlatego nasze maszyny posiadają atest ATEX i można je bezpiecznie eksploatować w potencjalnie wybuchowych atmosferach gazowych i pyłowych.

Zalecane urządzenia: Russell Compact Sieve®, Russell Compact 3in1 Sieve™

Oleje do smażenia
Cooking Oil

Wiele rodzajów przekąsek w procesie produkcji podlega smażeniu. Filtrowanie oleju smażalniczego bądź frytury może znacznie obniżyć koszty – skraca przestoje niezbędne do wyczyszczenia wymienników ciepła, wydłuża czas użytkowania oleju.

Zalecane urządzenia: Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®, Finex Separator™

Czekolada
Liquid Chocolate

Jakość czekolady należy sprawdzać w każdym fazie produkcji, aby uzyskać pewność, że jest wolna od zanieczyszczeń. Transport z przygotowalni czekolady do maszyn nalewających, formujących lub natryskujących lub do cystern dostarczających czekoladę do odbiorców to typowe przykłady miejsc, w których produkt wymaga przefiltrowania. Zanieczyszczenia, takie jak nadzienia i fragmenty opakowań, należy również usunąć z czekolady, którą

Zalecane urządzenia: Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®, Finex Separator™, Russell Compact Sieve®

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie.

"W trakcie rozwoju naszej firmy przesiewacze Russell Finex Screeners okazały się bardzo pomocne w zapewnieniu wysokiej jakości i optymalizacji naszej produkcji. Stanowiły one integralną część rozwoju naszej firmy, bowiem jako producent leków OTC stale podnosiliśmy poprzeczkę wymagań dla produkcji suplementów diety do standardów stosowanych w przemyśle farmaceutycznym."

Enzymatic Therapy
Dave Hoffman, Production Lead