Rozwiązania w zakresie przesiewania dla zastosowań ceramicznych

Russell Finex a przemysł ceramiczny

Russell Finex po raz pierwszy zaczął zajmować się specyficznymi problemami przemysłu ceramicznego na początku lat 50-tych. Efektem długoletniej  współpracy z odbiorcami jest stałe doskonalenie istniejących technologii i powstawanie nowych. Oferujemy najbogatszy asortyment urządzeń do przesiewania i filtrowania, przeznaczonych dla przemysłu ceramicznego.

Ceramics-Collage

Russell Finex dostarcza urządzenia technologiczne dla wielu różnych zastosowań w przemyśle chemicznym i może pochwalić się imponującą listą referencyjną, do której należą największe firmy ceramiczne świata.

Najważniejsze zastosowania

Szkliwa
Glaze

Posiadamy dogłębną wiedzę na temat technologii stosowanych w przemyśle ceramicznym, a to oznacza, że posiadamy również specjalistyczną wiedzę w zakresie przesiewania wszelkiego rodzaju szkliw ceramicznych. Służymy pomocą w dokładnym przesiewaniu i separowaniu sproszkowanych szkliw najróżniejszego przeznaczenia – dekoracyjnych, ochronnych, do ceramiki sanitarnej i stołowej, płytek, kafli, dachówek, porcelany elektrycznej i wielu innych.

Zalecane urządzenia: Finex 22™ Sieve, Russell Compact Sieve®, Finex Separator™

Proszki ceramiczne
Ceramic Powders

Proszki ceramiczne są powszechnie używane w wielu różnych obszarach. Są ważnym składnikiem ceramiki budowlanej i elektronicznej, powłok ceramicznych oraz ceramiki stosowanej w przemyśle chemicznym i ochronie środowiska. Specjaliści firmy Russell Finex znają unikalne właściwości proszków ceramicznych i są w stanie poprawić jakość każdego rodzaju wyrobu.

Zalecane urządzenia: Russell Compact Sieve®, Finex 22™ Sieve, Finex Separator™

Gęstwy lejne
Clay Slip

Gęstwa lejna to mieszanina glinki z wodą i innymi składnikami, którą można wlewać do form. Tą metodą, zwaną odlewaniem z gęstwy, produkuje się precyzyjne wyroby cienkościenne. Mamy dużą wiedzę i doświadczenie w stosowaniu tej metody i jesteśmy w stanie dostarczyć specjalistyczne urządzenia do przesiewania i separacji, podnoszące jakość wytwarzanych produktów.

Zalecane urządzenia: Finex Separator™,Russell Compact Sieve®

Gliny garncarskie i kaoliny
Ball and China Clay

Większość wyrobów z ceramiki szlachetnej zawiera glinę garncarską i kaolin. Ta pierwsza nadaje wyrobowi kształt i naturalną wytrzymałość przed wypalaniem, a druga porcelanową biel. Russell Finex ma doświadczenie w procesowaniu powyższych materiałów i dostarcza wysokiej klasy urządzenia separujące, podnoszące jakość wytwarzanych produktów.

Zalecane urządzenia: Finex Separator™, Russell Eco Separator®

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie.

"Zastąpienie pięciu oryginalnych separatorów urządzeniami Russell Finex umożliwiło zwiększenie wydajności produkcji o niemal 50%."

Zemex
Tom Oldaker, Plant manager Attapulgus site