Automatyczny Filtr Samoczyszczący

Filtry samoczyszczące przemysłowe do usuwania zanieczyszczeń i nadziarna z twoich produktów

Filtry liniowe Russell Finex do zastosowań przemysłowych i sanitarnych to skuteczne rozwiązanie problemów z filtracją. Filtry samoczyszczące Russell Eco Filter® mogą w sposób istotny podnieść jakość twoich produktów, usuwając nadwymiarowe cząstki zanieczyszczeń o wielkości do 10 mikrometrów oraz większe. Nasze filtry nie wymagają stosowania worków ani wkładów filtracyjnych, znacząco ograniczają straty produktu występujące w tradycyjnym procesie filtracji. Nasze filtry to rozwiązanie ekonomiczne a jednocześnie przyjazne dla środowiska – stąd ich nazwa samoczyszczące filtry “Eco Filters”.

W konstrukcji filtrów samoczyszczących Russell Eco Filter® zastosowaliśmy unikalny system SpiroKlene™, który w sposób ciągły oczyszcza powierzchnię elementu filtracyjnego i zapewnia optymalną skuteczność filtracji. System SpiroKlene™ pozwala uzyskać wysoki i stabilny przepływ produktu, co ma szczególne znaczenie w liniach rozlewających i produkcyjnych działających w trybie pracy ciągłej.

Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter® został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jego obsługę i konserwację. Filtry są proste w demontażu i czyszczeniu, nie wymagają użycia narzędzi. Dzięki tym cechom możliwe jest szybkie i efektywne przezbrojenie linii produkcyjnej i zwiększenie jej produktywności. Filtry nie wymagają dodatkowej przestrzeni instalacyjnej.

Jak działa filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®– Obejrzyj film.

Modele:

  • Seria 400 i seria 600: Model wykorzystuje unikatową funkcję samoczyszczenia Russell Eco Filter®  z wlotem i wylotem umieszczonym w tej samej płaszczyźnie. Dzięki temu montaż na istniejącym rurociągu jest jeszcze prostszy.
  • Montaż poziomy: Russell Eco Filter® jest dostępny w wykonaniu poziomym, który umożliwia zastosowanie w różnych instalacjach, poprawiając dostęp do urządzenia.

Opcje:

Filtr przemysłowy do zastosowań sanitarnych

Sanitary filter for optimum cleaningFiltry Russell Hygiene Filter

Filtry Samoczyszczące Russell Eco Filter® 803 spełnia najwyższe wymogi sanitarne oraz wymagania przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Aby uzyskać więcej informacji:

KontaktPrzeczytaj studium przypadku
Filtracja w wysokiej temperaturze do 250 °C (480 °F)

High temperature in-line filter for filtering liquids up to 250°CFiltry do pracy w wysokich temperaturach

Nasze filtry wysokotemperaturowe są wyposażone w płaszcz grzewczy i mogą filtrować ciecze o temperaturze do 250 °C (480 °F). Nadają się do olejów spożywczych, żywic i innych cieczy o wysokich temperaturach.

Aby uzyskać więcej informacji:

KontaktPrzeczytaj studium przypadku
Filtracja wysokoprzepływowa do 200 000 l/h (50 000 galon/h)

High flow filtration filter

Filtracja z wysokim wydatkiem przepływu

Filtry samoczyszczące Russell Eco Filter® serii 900 zapewniają dokładną filtrację produktu (nawet do 25 µm) przy wydatkach przepływu do 200000 l/h (50000 g/h), gwarantując jednocześnie stałą i wysoką jakość produktu.

Aby uzyskać więcej informacji:

Kontakt
Automatyczna filtracja

Monitors self-cleaning in-line filtersFilter Management System™ (System Zarządzania Filtrami)

Filter Management System™ eliminuje udział operatora. System w sposób ciągły monitoruje proces filtracji bez angażowania operatora, a to przekłada się na obniżenie kosztów pracy i wzrost produktywności.

Aby uzyskać więcej informacji:

Kontakt

Typowe zastosowania:

Materiał

Wielkość oczek

Wydajność

Model

µm

kg/hr

funtów/h

Płynna czekolada

400

10000

22000

EF803J

Farba emulsyjna

100

8000

77000

EF502

Wysokotemperaturowe żywice fenolowe

400

16500

36500

EF803DJ

Powłoki plastisolowe

150

6000

13200

EF603

Farby do druku offsetowego

50

3000

6600

EF803D

Więcej informacji o naszych filtrach samoczyszczących uzyskacie Państwo kontaktując się z nami.

Co to są przemysłowe filtr samoczyszczący i jak działają?

Przemysłowe filtry samoczyszczące do wody te są przeznaczone do usuwania nadziarna i zanieczyszczeń z cieczy. Mechanizm filtra automatycznego pozwala na filtrowanie cieczy przez urządzenie w ciągłym przepływie, podczas gdy mechaniczne zgarniacze znajdujące się wewnątrz filtra usuwają nadwymiarowe materiały. Działanie tych filtrów przemysłowych polega na wykorzystaniu systemu zgarniającego znajdującego się wewnątrz filtra, który w sposób ciągły usuwa i odprowadza nadziarna i zanieczyszczenia. System wiper SpiroKlene™ to cylindryczny element filtracyjny, który obraca się i czyści wnętrze filtra, jednocześnie przepychając dobry materiał przez sito i przesuwając zanieczyszczenia w dół, aby zostały zebrane i usunięte.