Przesiewacze Wibracyjne

Przemysłowy przesiewacz Russell serii Russell Compact Sieve® do usuwania zanieczyszczeń z cieczy I substancji stałej w postaci proszku

Przesiewacze sprawdzające powszechnie zwane przesiewaczami bezpieczeństwa, przesiewaczami kontrolnymi, lub przesiewaczami wibracyjnymi służą do zapewnienia odpowiedniej jakości produktów płynnych lub sproszkowanych poprzez usunięcie z nich zanieczyszczeń o zbyt dużych wymiarach. Przesiewacze wibracyjne okrągłe serii Russell Compact Sieve® cechuje wyjątkowa uniwersalność – można je stosować do praktycznie wszystkich materiałów. Przesiewacze Russell Compact Sieve® zapewniają wysoką wydajność i efektywność procesu produkcyjnego przy minimalnych kosztach eksploatacji.

Maszyna przesiewająca Russell Compact Sieve® jest łatwa w obsłudze i czyszczeniu, dzięki czemu jest ona idealnym rozwiązaniem dla wszystkich gałęzi przemysłu przetwórczego. Szeroki zakres wielkości i opcji gwarantuje, że urządzenie może być  dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Przesiewacz opcje urządzenia:

Przesiewanie kontrolne o dużej wydajności

Vibrating sieve for checking screening liquids and powders

Russell Compact Sieve®

Wysokowydajny przesiewacz proszków i zawiesin, który doskonale nadaje się do instalacji na liniach produkcyjnych bez utraty wydajności przesiewania. Dostępne średnice: od 400 mm do 1500 mm.

Więcej informacji:

KontaktPrzeczytaj studium przypadku
Przesiewacze hermetyczne

Airlock SieveRussell Compact Airlock Sieve™

Unikalny przesiewacz wyposażony w rewolucyjny, opatentowany system mocowania pneumatycznego, który umożliwia osiągnięcie dużej wydajności. Urządzenie zapewnia szybką, niezawodną i niezmienną pyłoszczelność przy minimalnym nakładzie czynności obsługowych.

Więcej informacji:

KontaktZobacz animację 
Przesiewanie materiałów podawanych bezpośrednio z worków opróżnianych ręcznie

Vibro sieve for checking screening bagged ingredients

Russell Compact 3in1 Sieve™

Przesiewacz zaprojektowany specjalnie do przesiewania kontrolnego produktów podawanych z worków. Rozwiązanie łączy ergonomiczny podest do opróżniania, separator magnetyczny i przesiewacz – w jednej instalacji.

Więcej informacji:

KontaktPrzeczytaj studium przypadku
Jednoetapowy przesiewacz kontrolny z transportem proszków oraz granulató

Vibrating sieve for conveying and check screening material from storage locations to next process stage

Russell Compact Airswept Sieve™

Transport pneumatyczny i przesiewanie kontrolne materiałów z magazynu do następnego etapu procesu w ramach jednoetapowej czynności zapewniającej pyłoszczelność i minimalne ryzyko inhalacji produktu.

Więcej informacji:

KontaktZobacz animację
Automatyczny pyłoszczelny przesiewacz proszków i granulatów

Vibrating sieve for checking screening small batches

Russell Compact Self-Loading Sieve™ – Przesiewacze kontrolne do transportu pneumatycznego

Kompletny, samodzielny układ transportu, przesiewania i odprowadzania materiału w ramach jednej prostej czynności. Możliwość przesiewania i transportowania proszków i granulatów przy minimalnym nakładzie czynności obsługowych.

Więcej informacji:

KontaktZobacz animację
Wielozadaniowy przesiewacz mobilny do produktów płynnych i sypkich

Versatile powerful vibrating screen machine

Finex 22™ Sieve

Separator wibracyjny o średnicy 600 mm do przesiewania kontrolnego oraz dokładnej klasyfikacji produktów proszkowych i granulatów. Na potrzeby przesiewania trudnych technologicznie proszków i produktów mokrych o dużej lepkości, oferujemy również modele o dużej prędkości.

Więcej informacji:

Kontakt
Urządzenie do przesiewania niewielkich partii produktów proszkowych i płynnych

Vibrating sieve for checking screening small batches

Mini Sifter™

Przesiewacz kontrolny do niewielkich partii, służący do usuwania zanieczyszczeń i poprawy jakości produktu. Urządzenie idealne dla małych piekarni, instalacji pilotażowych i przedsiębiorstw rozpoczynających działalność gospodarczą.

Więcej informacji::

Kontakt
Przesiewacz pyłoszczelny pracujący na linii transportu pneumatycznego

Check screening using positive pressure for vibrating sievesRussell Blow Thru Sieve™

Przesiewacz do usuwania dużych zanieczyszczeń w trakcie transportu pneumatycznego. Urządzenie idealne do przesiewania produktów przychodzących, w trakcie procesu produkcyjnego i przed wysyłką.

Więcej informacji:

Kontakt

Typowe zastosowania przesiewaczy Russell Compact Sieve:

Materiał

Wielkość oczek

Wydajność

Modell

µm

Numer sita (w przybliżeniu)

kg/hr

funtów/h

Sól

2000

10

70000

154000

C900

Szkliwo ołowiowe

112

140

8000

18000

C1200

Mąka

850

20

18000

40000

C900

Proszek żelaza

315

50

60000

132000

C900

Proszek farmaceutyczny

630

32

1000

2200

C600

Jeśli nie znaleźliście Państwo przesiewacz wibracyjny lub, które spełnia Państwa wymagania, prosimy o kontakt z nami i przedstawienie specyficznych wymagań dla urządzenia a wówczas odpowiemy, w jaki sposób możemy rozwiązać dany problem technologiczny.

”Potrzebowaliśmy systemu umożliwiającego przesiewanie kontrolne mleka w proszku w celu spełnienia wymogów normatywnych narzuconych nie tylko przez Nestlé, ale również przez Chile i kraje, do których eksportujemy mleko w proszku"

Nestlé Chile
Jaime Sanchez


Jakie są zastosowania przemysłowego przesiewacza wibracyjnego?

Przesiewacze wibracyjne są szeroko stosowane w przemyśle obróbki materiałów, ponieważ stanowią skuteczną metodę ochrony składników i gotowych produktów przed grudkami i zanieczyszczeniami. Przemysłowe przesiewacz wibracyjny okrągłe zazwyczaj składają się z pojedynczego pokładu zawierającego siatkę używaną do filtrowania ponadwymiarowych elementów, aglomeratów i ciał obcych z cieczy i pyłów. Silnik przymocowany do sita wykorzystuje niezrównoważoną siłę do wytworzenia drgań, które kierują materiały przez siatkę.