Nowe filtry samoczyszczące “Eco Filters”

Filtry Samoczyszczące Russell Finex wprowadza udoskonalony model Russell Eco Filter®, wyposażony w nowe funkcje

W nagrodzonym modelu filtra samoczyszcząnego Russell Eco Filter® wprowadzony został szereg ulepszeń, które pozwoliły na zwiększenie wydajności filtracji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów konserwacji w linii Eco Filter 502. Filtry z linii 502 mogą być wyposażone w prosty system czyszczący lub unikalny system Spiroklene™, który w sposób ciągły oczyszcza powierzchnię elementu filtracyjnego i działając na zasadzie korkociągu skutecznie kieruje nadwymiarowe cząstki do zbiornika na zanieczyszczenia.

Russell Finex Group poszerzył wielokrotnie nagradzaną, wysokowydajną rodzinę samoczyszczących filtrów „Eco Filters” o nową linię wysokowydajnych filtrów samoczyszczących, przeznaczonych do ciągłego filtrowania dużych ilości wody i innych cieczy. Nowe urządzenia mogą być stosowane przy prędkości przepływu sięgającej 200 000 litrów na godzinę. Nowa seria Eco 900 może być również wykorzystywana do obróbki dużych objętości produktów takich jak chemikalia, tusze, żywice, farby, powłoki, kleje, zawiesiny, emulsje i zawiesiny koloidalne.

Dzięki modułowej konstrukcji, urządzenia z serii Eco 900 są wyjątkowo uniwersalne w zastosowaniu. Mogą być one podłączane do wlotów/wylotów rur o średnicy do 8”, co pozwala na ich stosowanie w przypadku szczególnie dużych przepływów cieczy – w tego rodzaju zastosowaniach do tej pory konieczne było wykorzystanie kilku urządzeń filtrujących. Obok znacznego zwiększenia prędkości przepływu, większa średnica przyłącza oznacza także obniżenie ciśnienia różnicowego w obrębie filtra i lepszą kontrolę nad procesem filtracji.

Podobnie jak inne oferowane przez Russell modele z rodziny Eco – niedawno wyróżnione nagrodą „Highly Commended” przez brytyjskie stowarzyszenie Filtration Society – nowa seria 900 jest prosta w obsłudze i została zaprojektowana z zachowaniem najwyższych standardów. Zastosowana w nich, sprawdzona technologia firmy Russell zapewnia stałe utrzymanie najwyższej jakości produktu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów konserwacji. Nowe filtry samoczyszczące idealnie wpasowują się w istniejące linie produkcyjne i są ciche w eksploatacji.

Self Cleaning Filter at VisenMożliwy jest wybór między szczelinowym a mikrositowym elementem filtracyjnym o zdefiniowanej wielkości oczek. Filtr sitowy jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku dużych natężeń przepływu, natomiast unikalne mikrosito filtracyjne Russell ze stali nierdzewnej 316 wyposażone jest w oczka, których rozmiary można precyzyjnie definiować w dwóch wymiarach, zapewniając niezrównaną dokładność filtracji nawet w przypadku cząstek o rozmiarach rzędu 25 mikronów.

Wszystkie sita Russell Finex nadają się do wielokrotnego użytku, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów w porównaniu z filtrami workowymi i patronowymi stosowanymi w rozwiązaniach konwencjonalnych.

Kluczowym elementem filtrów samoczyszczących z rodziny jest Eco  Spiroklene™ – unikalny spiralny element czyszczący, który w sposób ciągły usuwa zanieczyszczenia z całej powierzchni wewnętrznej sita.

Dzięki temu nadwymiarowe cząstki zostają wyeliminowane ze strumienia produktu i ze strefy filtracji, co pozwala uzyskać stabilny przepływ produktu i nie naraża elementu filtrującego na duże skoki ciśnienia.

Każdy filtr jest wykonany ze stali nierdzewnej i stanowi szczelnie zamkniętą całość, chroniąc przetwarzane produkty przed zanieczyszczeniami lotnymi i innymi, a podnosząc bezpieczeństwo pracy. Korpus filtra można ponadto wyposażyć w płaszcz grzewczy w celu utrzymania optymalnej temperatury produktu.

Kolejne zalety filtrów z rodziny Eco 900 to ich łatwy montaż, obsługa i konserwacja. Demontaż wszystkich urządzeń z serii na potrzeby czyszczenia może bez problemu wykonać jeden pracownik. Nie jest do tego wymagane użycie żadnych narzędzi. Dzięki temu możliwe jest szybkie i efektywne przezbrojenie linii produkcyjnej, skrócenie przestojów i zwiększenie produktywności. Kolejną opcją jest wybór napędu – może to być napęd elektryczny lub pneumatyczny (dla wykonań przeciwwybuchowych). Dostępne są także filtry do pracy w wysokich temperaturach, przekraczających 200 °C.

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.