Przetwarzanie przemysłowe i oddzielanie pektyn

Włoskie przedsiębiorstwo międzynarodowe zwiększa wydajność produkcji o 0,5 mln EUR dzięki zastosowaniu urządzenia Russell Liquid Solid Separator™

Włoska międzynarodowa firma, Silvateam S.p.A., jest producentem naturalnych ekstraktów roślinnych. Silvateam stosuje unikalny proces produkcyjny. Pektyna jest ekstrahowana ze świeżej skórki cytrusów za pomocą hydrolizy. Powstała masa jest filtrowana w celu oddzielenia protopektyny – ciekłego ciała stałego – od pozostałości skórki. Syrop przechodzi następnie przez wtórny proces filtracji, który oczyszcza pektynę przed jej wysuszeniem i zmiksowaniem.

Przetwarzanie pektyny za pomocą wirówek odśrodkowychFiltracja ma kluczowe znaczenie dla procesu produkcji Silvateam. Oddzielenie cieczy od ciał stałych może sprawiać problemy, a firma Silvateam uznała, że zainstalowane sito statyczne, zastosowane w drugim procesie filtracji, marnuje pewne ilości pektyny. Poprawa filtracji umożliwiłaby Silvateam zwiększenie wydajności produkcji. Pracownicy Silvateam przeprowadzili przegląd technologii separacji cieczy-ciał stałych i uznali separator centryfugalny Russell Liquid Solid Separator, zaprojektowany do oddzielania cieczy od ciał stałych, za optymalne rozwiązanie.

Wielofunkcyjny separator centryfugalny, który jest w stanie filtrować miękkie i włókniste nadwymiarowe ciała stałe, został łatwo dopasowany do procesu produkcyjnego Silvateam i przetestowany z siatkami o różnych rozmiarach oczek na różnych etapach produkcji, w celu ustalenia optymalnych warunków pracy.

Optymalizacja procesu filtracji miała wymierny wpływ na produkcję. Działanie odśrodkowe separatora Russell Liquid Solid Separator pozwoliło producentowi pektyny na uzyskanie wysokiej wydajności separacji cieczy i ciał stałych o wielkości rzędu nawet 20 μm (0,02 mm), co znacznie zmniejszyło zmarnowane ilości dobrego produktu.

Zaufaj naszemu 85-letnim doświadczeniu w dostarczaniu urządzeń do separacji klientom z różnych branż i skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możesz poprawić swój proces produkcyjny.

Pobierz cały artykuł: Separator cieczy-ciał stałych do produkcji pektyny

Recommended products

Separatory Stałe Ciekłe

Separatory Stałe Ciekłe

Separator Russell Finex to wysokowydajny filtr przemysłowy służący do oddzielania ciał stałych od cieczy. Jest on znakomitym uzupełnieniem dla urządzeń tradycyjnych dostępnych na rynku. Separator Russell Finex może być stosowany do odzysku substancji płynnych.