Filtrowanie karmelu w Mondelez International

Mondelez International obniża o 20% straty produktu na linii produkcyjnej wafelków Cha-Cha w wyniku zainstalowania filtra samoczyszczącego Russell Eco Filter

Firma Mondelez International, jeden z największych producentów ciastek i herbatników, dążyła do optymalizacji procesu produkcji jednego z wafli czekoladowych wytwarzanych w zakładzie w Belgii. W procesie tym marnowało się dużo karmelu, dlatego firma szukała filtra liniowego, który umożliwiłby odzysk utraconej substancji. Poszukiwane urządzenie musiało nadawać się do filtracji masy o wysokiej lepkości w wysokiej temperaturze, ponieważ w celu jej ponownego wykorzystania konieczne jest zachowanie płynnej konsystencji.

Samoczyszczący filtr liniowy w zakładzie produkcyjnym koncernu Mondelez

Ponieważ w koncernie było już w tym czasie wykorzystywanych siedem przesiewaczy wibracyjnych Russell Compact Sieve® do przesiewania kontrolnego mąki, zadanie rozwiązania kolejnego problemu technologicznego również powierzone zostało firmie Russell Finex. Dostawca zaoferował do przetestowania w zakładzie Mondelez samoczyszczący filtr przemysłowy cieczy Russell Eco Filter®. Wyniki testów były bardzo zadowalające, ponieważ filtr liniowy utrzymywał masę karmelową o wysokiej lepkości w stanie płynnym, filtrując ją w temperaturze 35°C i obniżając straty produktu o 20%. Ponadto w wyniku analizy organoleptycznej stwierdzono, że batonik z dodatkiem karmelu pochodzącego z odzysku nie różni się w smaku od produktu z karmelem z produkcji pierwotnej. W rezultacie firma podjęła decyzję o zainstalowaniu jednego filtra samoczyszczącego Russell Eco Filter®.

Pobierz cały artykuł:: Filtr samoczyszczący filtrowania karmelu w Mondelēz International

Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji o tym zastosowaniu lub poznać inne rozwiązania spełniające Twoje wymagania.

"Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter® nie tylko skutecznie filtruje produkty o wysokiej lepkości, utrzymując je w stanie płynnym, lecz jest również łatwy w utrzymaniu. Uwzględniając dodatkową zaletę, jaką jest brak konieczności wymiany mediów filtracyjnych, filtr dostarczony przez Russell Finex jest zdecydowanie urządzeniem, jakiego szukaliśmy. Możemy z całym przekonaniem polecić Russell Eco Filter wszystkim producentom cieczy o wysokiej lepkości."

Mondelez International
Alex Pardon

Recommended products:

filtry samoczyszczące

Automatyczny Filtr Samoczyszczący

Filtr samoczyszczący skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia nadwymiarowe z substancji płynnych. Wyjątkowa konstrukcja filtra z funkcją samooczyszczania pozwala uniknąć przestojów związanych z wymianą wkładów filtracyjnych, co znacznie zwiększa efektywność produkcji.