Filtrowanie miodu w Honningcentralen

Słodki sukces norweskiego producenta miodu.

Jako część polityki spółki, której celem jest ciągłe dostarczanie dobrej jakości miodu, norweski producent i dystrybutor miodu Honningcentralen zainstalował początkowo na swojej nowej linii produkcyjnej przemysłowy metalowy filtr krawędziowy do usuwania z miodu ciał obcych, takich jak wosk i skrzydła pszczół. Jednakże filtr ten był mało wydajny, często wymagał ręcznego czyszczenia i powodował przestoje w produkcji.

filtr liniowy samoczyszczacy Russell Eco Filter do filtrowania miodu

W Honningcentralen uznano, że filtr powodował stratę cennego czasu i zysków i postanowiono znaleźć nowe rozwiązanie. Filia Honningcentralen w Szwecji wskazała Russell Finex ze względu na ich ponad 85 letnie doświadczenie w przemyśle przetwórczym. Wykorzystując swoje doświadczenie w przemyśle produkcji miodu, Russell Finex zarekomendował filtr liniowy samoczyszczący Russell Eco Filter®. Konstrukcja tego filtra do produktów ciekłych ułatwia jego czyszczenie. Jest prosty w montażu i demontażu bez użycia narzędzi, co jest szczególnie przydatne w branży, ponieważ każdy gatunek miodu wymaga innego rozmiaru oczek filtra. Jego unikalny system SpiroKlene™ nieprzerwanie oczyszcza powierzchnię elementu filtrującego, dzięki czemu wyeliminowane zostały dłuższe blokady sita. Dodatkowo, występujące wcześniej problemy z ciśnieniem zostały rozwiązane, ponieważ materiał nadwymiarowy może zostać ręcznie usunięty.

Pobierz cały artykuł: Filtracja przemysłowa miodu w Honningcentralen

W celu uzyskania informacji, w jaki sposób filtr liniowy samoczyszczący Russel Eco Filter® może przyczynić się do poprawy jakości Państwa produktu, prosimy o kontakt.