Przemysłowe rozwiązanie do przesiewania proszków farmaceutycznych

Duża firma farmaceutyczna zoptymalizowała swoją linię produkcyjną dzięki instalacji wysokowydajnych urządzeń przesiewających Russell Finex

Posiadająca dziewięć zakładów produkcyjnych rozmieszczonych w Indiach, wiodąca firma farmaceutyczna planuje rozwój i zrewolucjonizowanie przemysłu farmaceutycznego na całym subkontynencie indyjskim. Sześć z tych zakładów skupia się na procesach kombinowania i tworzenia leków farmaceutycznych, podczas gdy trzy inne zakłady przetwarzają aktywne składniki farmaceutyczne (API).

W ostatnim czasie firma postanowiła wprowadzić do jednego ze swoich zakładów, produkujących doustne produkty stałe, gamę produktów iniekcyjnych oraz doustnych onkologicznych produktów stałych. Aby efektywnie je przetwarzać, firma potrzebowała przesiewacza wibracyjnego o dużej wydajności, który byłby w stanie zapewnić najwyższą jakość produktu końcowego.

Przemysłowe przesiewanie proszków farmaceutycznych

Aby to osiągnąć, zwrócono się do firmy Russell Finex, która oceniła wymagania zakładu i poleciła przesiewacz Russell Compact Sieve® jako najlepsze rozwiązanie do kontroli proszków farmaceutycznych. Wykonanie wszystkich części kontaktowych ze stali nierdzewnej oraz łatwa do czyszczenia konstrukcja Russell Compact Sieve® czyni to urządzenie niezwykle higienicznym.

Dzięki wysokiemu poziomowi szczelności ta wszechstronna maszyna chroni również operatorów przed pyłem i oparami, a jej kompaktowa konstrukcja pozwala na ulokowanie jej w miejscach o ograniczonej wysokości. Aby dodatkowo usunąć wszelkie zanieczyszczenia cząstkami żelaza, które są na tyle małe, aby przejść przez siatkę, sito zostało wyposażone w separator magnetyczny Russell Easy-Clean Magnetic Separator™.

Po zainstalowaniu sita Russell Compact Sieve® o średnicy 600 m, firma była w stanie usunąć zanieczyszczenia i konsekwentnie wytwarzać wysokiej jakości produkt. Co więcej, dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu problemów z przetwarzaniem, zakład jest teraz w stanie skutecznie zaspokoić wysoki popyt.

Posiadająca 85-letnie doświadczenie firma Russell Finex jest światowym liderem w dziedzinie technologii przesiewania, separacji i filtracji. Dostarczając urządzenia przesiewające do różnych firm w przemyśle farmaceutycznym oraz w innych branżach, takich jak przemysł spożywczy, ceramiczny i proszków metali, Russell Finex jest w stanie znaleźć rozwiązanie dla każdego problemu związanego z przetwarzaniem.

Skontaktuj się z Russell Finex już dziś, aby porozmawiać z doświadczonym inżynierem sprzedaży i dowiedzieć się, jak możemy spełnić Twoje unikalne wymagania.