Przesiewanie łusek ryżu

Wysokowydajny sprzęt przesiewający oddziela obce materiały od produktu końcowego

Agrilectric, wiodący amerykański operator elektrowni spalających łuski ryżu, w innowacyjny sposób rozwiązuje problem nieodnawialnej energii. Aby zwiększyć wydajność produkcji, firma Agrilectric postanowiła usprawnić swój model biznesowy poprzez ponowne wprowadzenie do firmy procesu, który uprzednio zlecano na zewnątrz – a mianowicie proces przesiewania popiołu z łusek ryżu pod kątem obecności obcych materiałów.

Agrilectric wysokowydajny przesiewacz

Poszukiwano wytrzymałego, niezawodnego i solidnego przesiewacza, a od dostawcy wymagano spełnienia warunków umowy o świadczenie usług i dostarczenia urządzenia, które będzie w pełni gotowe do pracy w czasie krótszym niż jeden miesiąc. Jednak znalezienie takiej maszyny okazało się trudne, gdyż urządzenia były albo zbyt duże, albo producent nie mógł dotrzymać terminu dostawy. Firma Russell Finex była jednak w stanie spełnić wszystkie te wymagania, oferując wysokowydajny przesiewacz Russell Compact Sieve® o średnicy 1500 mm. Ten przesiewacz wibracyjny, o połowę niższy od tradycyjnych maszyn przesiewających, zwiększył wydajność produkcji, poprawił kontrolę jakości i zminimalizował czas obróbki, realizacji i dostawy produktu.

Pobierz cały artykuł: Wysokowydajne przesiewacze kontrolne do produktów ubocznych z ryżu

Skontaktuj się z Russell Finex, aby dowiedzieć się, jak szereg wysokowydajnych rozwiązań w zakresie przesiewania może przynieść korzyści w Twoim procesie produkcji ceramiki.