Przesiewanie produktów ubocznych etanolu

Separator cieczy-ciał stałych zapewnia małym producentom opłacalne rozwiązanie do separacji etanolu, konieczne przy produkcji pasz dla zwierząt

Produkcja etanolu, znanego również jako alkohol etylowy lub alkohol zbożowy, odnotowała wykładniczy wzrost przy jednoczesnym, gwałtownym wzroście ilości produktów ubocznych. Produkty te, przetwarzane na pasze dla zwierząt mogą stanowić dodatkowe źródło dochodów. W celu dalszego przetworzenia produktów ubocznych wywaru gorzelniczego na paszę dla zwierząt tradycyjnie stosuje się wysokowydajne wirówki. Jest to jednak bardzo droga inwestycja, której podjęcie może być zbyt kosztowne dla małych producentów. Alternatywą dla drobnych producentów jest zastosowanie Russell Liquid Solid Separator™. Pozwala on producentom na osiągnięcie dodatkowego zysku bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów kapitałowych na wirówkę.

Russell Liquid Solid Separator™

Ta wyjątkowa maszyna jest w stanie usuwać drobne cząstki stałe z cieczy za pomocą wirnika. Zapewnia wysokowydajną separację do 10 mikronów, a dzięki zmiennej prędkości napędu i regulacji kąta gwarantuje pełną kontrolę zawartości wilgoci w ciałach stałych przy jednoczesnym ciągłym przesiewaniu. Osiągnięcie odpowiedniej konsystencji paszy jest konieczne w celach transportowych i sprzedażowych oraz aby uniknąć problemów z magazynowaniem. Ponadto woda ekstrahowana z wywaru musi być wystarczająco czysta, aby mogła zostać ponownie wykorzystana do tworzenia zacieru.

Jedna z firm, która zastosowała w tym celu separator cieczy-ciał stałych, osiągnęła wydajność 60 galonów amerykańskich na minutę. Nie tylko byli w stanie przekształcić produkty uboczne w paszę dla zwierząt, ale także odzyskali około 90% wody, która w większości została ponownie wprowadzona do procesów produkcji etanolu.

 

Pobierz cały artykuł: przesiewanie-produktów-ubocznych-etanolu