Przesiewanie proszku do powłok lakierowych

Wiodący brytyjski producent felg aluminiowych wybiera Russell Finex do poprawy jakości powłok proszkowych

Producent felg aluminiowych potrzebował nowego przesiewacza w celu klasyfikacji proszku do powłok lakierowych. Jako czołowy fabrykant felg aluminiowych w Europie, firma musiała zapewnić najwyższy poziom wykończenia produktu, jednak przedsiębiorstwo borykało się z problemem zaślepiania oczek siatki na używanym do tej pory przesiewaczu obrotowym, co przeszkadzało w osiągnięciu pożądanej przepustowości.

Po wielu próbach modernizacji obecnego przesiewacza obrotowego, firma zwróciła się do Russell Finex o pomoc w rozwiązaniu problemów z przesiewaniem. Istotną kwestią była eliminacja wszystkich nadwymiarowych cząstek i włókien z powłoki, ponieważ wpłynęłoby to na jakość wykończenia felgi. Zaproponowano nowy przesiewacz wibracyjny 400 mm, wyposażony w przesiewacze ultradźwiękowe Russell Vibrasonic® Deblinding System do przesiewania trudnych proszków. Teraz producent był w stanie przesiewać cząstki proszku na oczkach rzędu 75 mikronów, usuwając nawet najmniejsze zanieczyszczenia – nowe rozwiązanie w zakresie separacji pozwoliło mu również na przesiewanie odzyskanego proszku.

Pobierz cały artykuł

Skontaktuj się z Russell Finex, aby dowiedzieć się, jak szereg wysokowydajnych rozwiązań w zakresie przesiewania może przynieść korzyści w Twoim procesie produkcji, farmaceutyczną, chemiczną, produkcję klejów, plastizoli, farb, powłok, proszków metali i ceramiki.