Sortowanie granulatu szklanego

Belgijska firma Diaber optymalizuje proces recyklingu szkła dzięki Russell Finex Separator™

Od ponad 25 lat holenderska firma Diaber specjalizuje się w produkcji narzędzi i minerałów przemysłowych. Diaber wykorzystuje surowce z recyklingu – jednym z takich produktów jest ścierniwo szklane z materiałów zwrotnych, stosowane jako medium w piaskarkach. Drobnoziarniste ścierniwo szklane niezwykle skutecznie usuwa rdzę lub farbę z podłoży.

Przy produkcji ścierniwa należy zadbać o określony zakres wielkości ziaren szklanych, które nie mogą być ani za duże, ani za małe, ponieważ wpłynęłoby to na wydajność piaskarek.

Tradycyjnie do usuwania nadwymiarowych, lub niedowymiarowych cząstek stosuje się sita lub separatory. Poszukując sprzętu do kontroli wielkości cząstek w swoim nowym zakładzie produkcyjnym, firma Diaber skonsultowała się z Russell Finex, aby znaleźć wydajne i opłacalne rozwiązanie. Optymalną inwestycją okazał się wysokowydajny Finex Separator™, który stosowany jest na etapie przesiewania szkła z recyklingu, przed jego oczyszczeniem, zmieleniem i zapakowaniem. Finex Separator™ poprawił produktywność i rentowność firmy w porównaniu z wcześniejszym procesem outsourcingu przesiewania szkła.

Przetwarzający 2-3 tony szkła na godzinę sita wibracyjne Finex Separator™ przewyższa konwencjonalne separatory, skracając czas obróbki i jednocześnie skutecznie eliminując zanieczyszczenia. Ponadto, dzięki ominięciu etapu transportu szkła do i z miejsca obróbki poza zakładem, zminimalizowano przestoje produkcyjne.

Dostępny w różnych rozmiarach, Finex Separator™ jest idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy wymagań produkcyjnych, umożliwiając sortowanie zarówno materiałów mokrych, jak i suchych. Został zaprojektowany, aby poprawić jakość produktu, jednocześnie zwiększając tempo produkcji, co znacznie usprawnia proces obróbki.

O Russell Finex

Założona w 1934 roku firma Russell Finex jest wiodącym światowym dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie przesiewania i filtracji w wielu gałęziach przemysłu.

Aby porozmawiać z doświadczonym inżynierem sprzedaży w celu poprawy wydajności Twojego zakładu, skontaktuj się z Russell Finex już dziś.