Urządzenia do separacji dla przemysłu produkcji powłok

Od ponad 85 lat Russell Finex dostarcza wiodące w branży rozwiązania w zakresie przesiewania, separacji i filtracji dla przemysłu farbiarskiego.

Bez względu na technologię produkcji każdy rodzaj materiału powlekającego na pewnym etapie produkcji należy przefiltrować, aby uzyskać odpowiednią jakość i parametry gotowej powłoki. Mieliśmy do czynienia z najrozmaitszymi materiałami powlekającymi – od płynnych farb na bazie rozpuszczalników do powłok proszkowych, od żywic nakładanych na gorąco do powłok bizmutowych, od powłok ferromagnetycznych do emulsyjnych – a każdy z nich stwarzał indywidualne problemy technologiczne.

Materiał Powlekający

Od dawna współpracujemy z setkami firm z tego sektora i możemy się pochwalić imponującą listą referencyjną największych odbiorców.

Najważniejsze zastosowania

Farby płynne
Liquid Paint

Jeśli w twojej firmie produkowane są farby przemysłowe, domowe, okrętowe, wodne, do nakładania pędzlem, wałkiem bądź natryskowo i stosowane są spoiwa reagujące bądź niereagujące na bazie żywic syntetycznych, jak alkidale, winyle i poliuretany – dysponujemy odpowiednią technologią.

Zalecane urządzenia: Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®, Finex 22™

Powłoki proszkowe
Powłoki proszkowe

Sita i przesiewacze odgrywają ważną rolę w procesie produkcji proszkowych materiałów powlekających, bowiem w dużym stopniu odpowiadają one za jakość gotowego produktu. Głównym problemem w produkcji proszków jest zatykanie się oczek sit. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemu ultradźwiękowego oczyszczania sit Russell VDS (Vibrasonic® Deblinding System), który pozwala na utrzymanie sita w czystości.

Zalecane urządzenia: Russell Compact Sieve®, Vibrasonic®

Farby drukowe i barwniki
Farby drukowe i barwniki

Wiemy, czym różnią się farby typograficzne, wklęsłodrukowe i fleksograficzne, znamy również właściwości farb do sitodruku, stalorytu i innych technik drukarskich. Znamy skomplikowane procesy technologiczne stosowane w poligrafii i opracowaliśmy niezwykle skuteczne i wydajne technologie filtracyjne, które wychodzą naprzeciw stale rosnącym wymaganiom odbiorców z tej branży.

Zalecane urządzenia: Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®, Russell Compact Sieve®, Vibrasonic®

Żywice
Resins

W tej branży obowiązuje coraz więcej przepisów związanych z ochroną środowiska naturalnego. W związku z tym oferujemy klientom technologie i urządzenia, pozwalające spełnić wszystkie obowiązujące wymogi bez pogorszenia jakości produktu. Oferujemy filtry do żywic dekoracyjnych, ochronnych, konserwacyjnych i przemysłowych

Zalecane urządzenia: Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®

Plastisole
Plastisole

Pomagamy wytwórcom w zapewnieniu odpowiedniej jakości ich produktów: wszelkiego rodzaju plastisoli przeznaczonych do stosowania w motoryzacji, w powłokach podłogowych, ściennych i dachowych, w produkcji klejów, dodatków itp

Zalecane urządzenia: Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®, Finex 22™ Sieve, Russell Compact Sieve®

Powłoki na podłoża papierowe
Powłoki na podłoża papierowe

Znając wymagania rynkowe i technologię produkcji, jesteśmy w stanie zaoferować takie rozwiązanie, które pozwoli usprawnić proces produkcyjny wszelkiego rodzaju powłok – od przesiewania skrobi, glinek, lateksu i pigmentów po filtrowanie wody i farb.

Zalecane urządzenia: Russell Compact Sieve®, Finex Separator™, Filtr samoczyszczący Russell Eco Filter®

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie.

jotun-installation

"Dzięki kompaktowym przesiewaczom firmy Russell, ryzyko zanieczyszczenia produktu zostało całkowicie wyeliminowane. W porównaniu do zespołów obrotowych, które zostały wymienione, nowe urządzenia są bardzo proste w demontażu i czyszczeniu. Ponadto do produktu nie dostają się już fragmenty nylonowego sita, co stanowiło częsty problem w przesiewaczach obrotowych. "

Jotun A/S
Idar Larsen